همه ما دست کم یک بار بوده که از خانه‌ای به خانه دیگر جا به جا شویم برای این عمل نیاز داریم اسباب منزل را بسته‌بندی

کنیم به نحوی که هم جای کمتری بگیرند و هم اینکه در جابه‌جایی آسیبی نبینند

 

این شرکت با در نظر گرفتن این دو مورد کار بسته بندی و اسباب کشی را به عهده می‌گیرد

 

اسباب کشی برای بعضی یکی از سخت‌ترین کارهای موجود در دنیاست... اینکه چه چیزی را کجا بذاری یا اینکه بهترین راه بسته بندی وسایل چیست

گاهی باعث زیاد شدن مقدار وسایل می‌شود و جای بیشتری را می‌گیرد

پس در اصل بسته بندی نیز علمی‌ست که باید آموخته شود و این آموختن بر اثر جابه‌جایی زیاد کسب می‌شود

 

دو نکته کوچک قبل اسباب کشی

یکی از موارد قابل‌ توجه در اسباب‌کشی و جابه‌جایی در دسترس قرار دادن در حین بسته‌بندی نمودن خاص اشیای حساس ، ارزشمند و قیمتی و مدارک معتبر است. که احتمال مفقود شدن یا آسیب دیدن آن‌ها در طول یک جابه‌جایی  وجود دارد، کارت‌های اعتباری، جواهرات ظریف و زیبا، گذرنامه، شناسنامه و یا دیگر اسناد مهم شخصی و مالی که برای  شما حیاتی و مهم است و ممکن است نیاز به پیدا کردن سریع آن‌ها در حین یا بعد از اسباب‌کشی باشد.

یکی از مهم‌ترین ترفندها در اسباب‌کشی و جابجایی تهیه تقویم روزانه و چک‌لیست وسایل و کارهایی است که باید انجام بپذیرد. این امر شمارا در تقسیم‌کارها و یک برنامه‌ریزی مناسب و دقیق یاری می‌رساند.اینکه درزمینهٔ جابه‌جایی یا اثاث‌کشی یک تقویم و لیست کاری تهیه نمایید  و سپس برای خود مهلت برای بسته‌بندی اتاق‌های مختلف در خانه و زمان انجام کارهای ضروری اثاث‌کشی در نظر بگیرید بسیار حائز اهمیت است.. همچنین شما می‌توانید از "اولویت"  دربسته بندی وسایل خانه استفاده کنید، به‌عنوان‌مثال ابتدا لوازم با کاربرد کمتر را در یک اتاق بسته‌بندی کنید! مثلاٌ در آشپزخانه ابتدا ظروف کم‌مصرف یا تزیینی را بسته‌بندی نمایید تا بتوانید تاآخرین روز سکونت در خانه قدیمی زندگی اصلی خود را در پی گیرید

 اسباب کشی گیاهان و جابجایی گل و گلدان

یکی از دغدغه های اصلی کسانیکه مجبورند زیاد اثاث کشی کنند ،جابه جایی گلدان ها یا گیاهان خانگی و آپارتمانی است که گاهی ممکن است بسیارحساس به حرکت و جابه جایی و گاه بسیاربزرگ و بد بار  یا بسیارگران قیمت باشند و سالیان سال از عمر انها بگذرد . از دغدغه های اکثر افراد حفظ شادابی گیاهان مورد علاقه شان در اسباب کشی و جابه جایی است بطوریکه کوچکترین اسیبی به آنها وارد نشود. اغلب اوقات در هنگام برنامه ریزی برای اسباب کشی  ناگهان متوجه چیز جدیدی میشویم، گیاهان ! هیچ چاره ای نداریم مگر جابجایی آنها به همان شکل که هستند که این خود ممکن است باعث بروز استرس های گوناگونی شود. اما نکاتی وجود دارد که باعث میشوند گیاهان شما بدون آسیب دیدگی به محل جدید منتقل شوند. در ادامه برخی از موارد مهم  در اسباب کشی گیاهان و گل های آپارتمانی که رعایت آن میتواند به شما یاری رساند برشمرده شده است.

دو ساعت قبل از حرکت ماشین به گیاهان آب بدهید. خاک گلدان در هنگام حرکت ماشین نباید گِل و شُل باشد و درعین حال نباید خشک باشد.
برای گلدان‌های بزرگ و سنگین چاره‌ای نیست جز اینکه به همان ترتیب در کامیون قرار دهید و حمل کنید. ولی درباره گلدان‌های کوچک، می‌توانید مجموعه‌ای از آنها را در یک جعبه محکم مقوایی، چوبی یا پلاستیکی قرار داده و داخل هر یک از گلدان‌ها چوبی به بلندی ارتفاع بلندترین گیاه فرو کنید. سپس پلاستیکی نازک را روی سطح دهانه و طرفین جعبه و همچنین پایه‌های چوبی فرو رفته در گلدان‌ها قرار داده و با چسب محکم کنید و منافذی را برای تنفس گیاه باز بگذارید. گلدان های ریز و فانتزی را در جعبه های محکم و مناسبی قرار دهید و مطمئن شوید جای آنها در جعبه محکم است. فضای خالی بین گلدانها را با روزنامه پر کنید تا تکان نخورند. درب جعبه را فقط در زمان بارگیری ببندید و منافذی برای تنفس گیاه ایجاد کنید.
گلدان های بزرگ را قبل از هر کاری از محوطه اسباب کشی خارج کنید و در گوشه ای که مزاحمتی برای شما ایجاد نکنند قرار دهید.سپس گلدان های بزرگ را به آرامی در گوشه های امنی از کامیون های حمل بار قرار دهید تا آسیب نبیند، چون راه چاره دیگری برای حمل این گلدان ها وجود ندارد.
سعی کنید گلدانها جزو اخرین بارهایی باشند که در ماشین اتوبار یا کامیون حمل اثاثیه قرار میدهید. گیاهان آخرین چیزی هستند که در ماشین های باربری قرار میگیرند و  باید اولین در هنگام تخلیه ماشین باشند. انها را در کنارهم قرار دهید و بین انها را با روزنامه یا پلاستیک پر کنید.
تکانهای ماشین باربری در هنگام حرکت ممکن است آسیب های جدی به گیاهان بلند وارد کند. در صورت ممکن آنها را به وسیله بندهای نازک به جایی متصل کنید.
اگر قصد اسباب کشی از شهری به شهر دیگر را دارید زمانی را برای حرکت انتخاب کنید که دمای داخل بارگیر در اثر آفتاب ( گرما ) و سرما نوسان چندانی نداشته باشد.

 

بهترین اسباب کشی باید به چه صورت انجام بگیرد ؟
برای این که اسباب کشی شما به بهترین شکل انجام گیرد
باید علاوه بر داشتن برنامه ریزی دقیق ، عملکرد حساب شده نیز داشت.
از شما دعوت می کنیم با ما همراه باشید تا روشهایی را به شما
معرفی کنیم تا بهترین اسباب کشی ممکن را داشته باشید .